آخرین خبرها

آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به TLS را اینجا بخوانید

انتشار کتاب بایان 2019 با همکاری شرکت توسن و شرکت TLS

 

post ketab bayan

اگر سازمانی صرفاً به دنبال اخذ گواهینامه‌ها و ایزوها نیست و قصد ایجاد تغییر و بهبود دارد، باید مسیری برای جمع‌آوری و تحلیل داده‌های خود ایجاد نماید.

بهترین راهنما و مشاور سازمان، #داده‌ های سازمان است.

این روزها #تحول_دیجیتال با عناوینی نظیر Industry 4.0  در دنیا بسیار مطرح شده است. موضوعی که با انتشار سند #بانکداری آینده و تحول دیجیتال در فروردین ماه 1398 توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی، در فضای صنعت خدمات مالی ایران نیز جدی‌تر شد. در حال حاضر در یک وضعیت گذار برای بهره‌مندی از قابلیت‌های تکنولوژی‌ هستیم و چالشی که وجود دارد، ایجاد یک #پلتفرم یکپارچه برای کنارهم قراردادن این تکنولوژی‌های #تحول_آفرین است. پاسخی که برای رفع این چالش ارائه می‌ شود، بهره‌گیری از نوعی #معماری با عنوان معماری مبتنی بر مدل می‌باشد.

رویکردی که در آن منطق کسب‌وکار و اپلیکیشن، از پلتفرم #تکنولوژی مرتبط با آن مجزا شده و قابلیت‌های اساسی تحقق پلتفرمی یکپارچه؛ شامل تجمیع داده، دریافت #خدمات_ابری از ارائه‌دهندگان مختلف به صورت هم‌زمان، رایانش مرزی، خدمات پلتفرمی، مدل مفهومی سازمان، میکروسرویس‌ها، # امنیت_داده، شبیه‌سازی و الگوریتم‌های بهینه‌سازی پویا، پلتفرم باز و پلتفرمی مشترک برای ایجاد همکاری در توسعه از طریق آن فراهم می‌شود.

آنچه از سال 2008 تا کنون حاصل تلاش و همفکری گروهی از بانک‌ها، ارائه‌دهندگان راه‌کارهای نرم‌افزاری، شرکت‌های مشاوره‌ی بین‌المللی و حوزه‌ی آکادمیک در قالب شبکه‌ی معماری #صنعت_بانکداری یا #BIAN بوده است، ایجاد همین «معماری مبتنی بر مدل» در صنعت خدمات مالی است. این چارچوب تنها به ارائه‌ی معماری سرویس‌گرا و معرفی APIهای صنعت منحصر نمی‌شود.

رویکرد مفهومی این چارچوب در شناسایی توانمندی‌های پایه‌ی کسب‌وکار مالی تحت عنوان Service Domain و ایجاد مجموعه‌ای مانع و جامع از این توانمندی‌ها در قالب Service Landscape، ساختاری فراهم کرده است که در آن منطق کسب‌وکار و اپلیکیشن از پلتفرم #تکنولوژی کاملاً مجزا شده است.

.

کتاب   BIAN 2019  با همکاری شرکت توسن و TLS ترجمه و چاپ شده است و آماده فروش به علاقمندان می باشد.