آخرین خبرها

آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به TLS را اینجا بخوانید

آغاز پروژه طراحی و تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک توسعه تعاون

team1

جلسه آغاز پروژه طراحی و تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک توسعه تعاون با حضور مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره، مدیران امور و تیم مشاور برگزار شد.

در این جلسه حجت اله مهدیان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون پیاده سازی بانکداری دیجیتال را سبب ایجاد تحول در نظام بانکی کشور دانست.   

حجت اله مهدیان در جلسه تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال این بانک اظهار داشت: پیشرفت‌های حوزه فناوری طی دو دهه اخیر موجب تحولاتی شگرف در صنعت بانکداری گردیده است.

وی افزود: هم‌اکنون با دگرگونی در رویکردهای سنتی نظام بانکداری، تمرکز از عملیات شعبه‌ای به سمت فعالیت‌های الکترونیک گرایش پیدا نموده است و بانکها با در نظر گرفتن نیازها و انتظارات مشتریان و مقتضیات بازارهای کالا و خدمات به دنبال تبیین و اجرای مدل جدید کسب‌وکار بانکی مبتنی بر امکانات، تجهیزات و سامانه‌های پیشرفته می‌باشند.

مهدیان با اشاره به نحوه تدوین نقشه راه استقرار بانکداری دیجیتال گفت: در نقشه راه دیجیتال بانک توسعه تعاون؛ مدل مطلوب منابع انسانی، مدل مطلوب فناوری اطلاعات و مدل مطلوب ساختار استخراج می‌شود و در پی آن، پروژه‌هایی برای نیل به بانکداری هوشمند تعریف و به اجرا در می‌آید.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون خاطر نشان کرد: این بانک طی سالهای اخیر در جهت ارائه خدمات تخصصی به تعاونگران و اجرای نقش عاملیت در طرحهای ملی، به تدوین «استراتژی» پرداخته است که همزمان با حرکت بانک به سمت هوشمند سازی نیاز است این استراتژی‌ها نیز متناسب با بانکداری هوشمند مورد بازبینی واقع شود.

مهدیان در ادامه تصریح کرد: نگرش بانک توسعه تعاون به مقوله «تحول دیجیتال» فراتر از نگاه پروژه‌ای می‌باشد و در واقع بانک به دنبال تبیین مسیری رو به رشد با بهره‌گیری از ابزارهای نوآورانه برای تحول دیجیتالی و حرکت در این مسیر می‌باشد.

وی افزود: هوشمند سازی بانکداری صرفاً پیاده سازی تکنولوژی نیست، بلکه فرهنگ، نیروی انسانی، ساختار و نحوه ارائه سرویس‌ها دچار تحولات و بهبود می‌گردد.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه گفت: این بانک از همه ظرفیت‌ها جهت تقویت نقش توسعه‌ای بانک و ارائه ارزش به تعاونگران و تولید کنندگان بهره‌جویی نموده است و در حرکت به سمت هوشمند سازی مناسبات بانکداری نیز، توجه به مأموریت‌ها و کار ویژه‌های بانک را مدنظر قرار داده است.

عصارزاده لزوم فرهنگ سازی، آموزش و یکپارچگی شبکه شعب و ستادی بانک توسعه تعاون را در حرکت صحیح بانک به سمت بانکداری دیجیتال مهم برشمرد و افزود: این بانک همواره در پی آن است که منابع مالی تخصیص یافته به بخشهای تعاونی و تولیدی در جایگاه خود بکار گرفته شود و تسهیلات اعطایی در مسیر صحیح مصرف گردد و هوشمند سازی فعالیت‌ها و روابط بانکداری، با مناسبات دقیق خود به تحقق این اهداف کمک می‌کند.

در ادامه علی رحیمی پور، مدیر عامل شرکت TLS و مدیر پروژه طراحی و تدوین نقشه راه بانکداری دیجیتال، به تبیین متدولوژی و ابزار مورد استفاده در این پروژه پرداخت و بر ضرورت همراهی و حمایت مدیران ارشد بانک جهت موفقیت مضاعف و عملیاتی شدن این طرح تاکید کرد.

در این جلسه عبدالحمید منصوری رئیس هیئت مدیره شرکت TLS و عضو هیئت مدیره شرکت توسن به همراه علی اکبر نامداری عضو هیئت مدیره هلدینگ تکوست به عنوان اعضای کمیته راهبری پروژه از سمت تیم مشاور حضور داشتند.

شایان ذکر است که این پروژه توسط تیمی متشکل از شرکت های توسعه سامانه های نرم افزاری نگین (توسن)، سامانه های یکپارچه بزرگ فردا (TLS)، به رابین و بانیک اینترنشنال درحال انجام است.

این جلسه با طرح سوال توسط مدیران امور بانک و پاسخ دهی توسط همکاران تیم مشاور، پیرامون نحوه اجرا و جایگاه خروجی های طرح در کسب و کار بانک خاتمه یافت.