آخرین خبرها

آخرین اخبار و رویدادهای مربوط به TLS را اینجا بخوانید

  • Home
  • Blog Dynamic
  • مدیر عامل پست بانک : بهترین مجری داخلی Core Banking را انتخاب کردیم

مدیر عامل پست بانک : بهترین مجری داخلی Core Banking را انتخاب کردیم

روز یکشنبه 18 بهمن ماه  طی مراسمی با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  فرحی مدیرعامل و حسن زاده رئیس هئیت مدیره پست بانک و جمعی دیگر از مدیران ارشد از تمبر و 86 پروژه پست بانک رونمایی و شعبه جدید پست بانک در موزه ارتباطات خیابان امام افتتاح شد.این شعبه که در ساختمان موزه ارتباطات تاسیس شده، در فضایی متفاوت و سنتی جدیدترین خدمات پست بانک را به مشتریان عرضه می کند.

 

در نشست خبری که به همین مناسبت در ساختمان موزه ارتباطات پست بانک برگزار شد،  فرحی مدیر عامل در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص پروژه سامانه یکپارچه بانکی پست بانک گفت: با توجه به گستره فعالیت پست بانک در ایران و نیاز به روز شدن نرم افزار بانک ، با بررسی شرکتهای داخلی ارائه دهنده سامانه یکپارچه بانکی و با برگزاری مناقصه ، بهترین مجری داخلی طراح این سامانه انتخاب شد.

وی افزود:بر اساس قرارداد منعقد شده  بین پست بانک و مجری طرح ، قرار شده ، این پروژه در سه فاز و طی 5 سال به بهره برداری کامل برسد.

فرحی اظهار امیدواری کرد با استفاده از این سامانه بومی، توسعه کمی و کیفی در ارائه خدمات پست بانک ایجاد می شود.

وی در خصوص استانداردهای امنیت لازم برای نرم افزار های بانک با توجه به مسائل امنیتی گفت: با توجه به سوابق قبلی مجری طرح در بانک های مختلف استاندارهای لازم امنیتی لحاظ می شود  و بانک دغدغه ای در این خصوص ندارد.  

لازم به ذکر است قرارداد طراحی سامانه یکپارچه بانکی پست بانک  برای اولین بار در ایران به روش B.O.T (اجرا ، بهره برداری و انتقال) توسط گروه توسن و با محوریت دو شرکت توسن نگین و سامانه های یکپارچه بزرگ فردا اجرایی می شود.